• אדוה אתיק נפתלי

ההצגה חייבת להימשך...

עודכן ב: יונ 13

לפני חודש וקצת איבדתי את סבא יהודה. מי שמכיר אותי יודע שסבא יהודה או "סבטיטו" כפי שנהגתי לקרוא לו, היה מאוד נוכח בחיי. הוא ליווה אותי במשך 37 שנים. מרגע לידתי ועד לידת בתי השלישית, גל. אני יכולה לספור על כף ידי את מספר השבועות בהם לא התראינו. מאז שסבתא עליזה נפטרה, מדי פעם בפעם זכיתי להיות הדייט שלו להצגות בהיכל התרבות בנס ציונה. השתדלתי לתעד את הדייטים הללו בסלפים משותפים.

השבוע אמא הציעה לנו זוג כרטיסים להצגה "כלוב העליזים" בהיכל התרבות. זו תהיה הפעם הראשונה שלי שם בלי סבא. כשהגענו לחניה הדמעות כבר החלו להציף אותי. כשהתקרבנו לכניסה להיכל התרבות נזכרתי איך סבא תמיד היה מחכה לנו שם, דייקן שכזה. נכנסנו לאולם והתיישבנו. שבע דקות מתחילת ההצגה קיבלתי את המסר.

"כשאני אלך אני אשאיר אחריי ואקום אינסופי" אמר מישל, בן זוגו של ז'ורז', הבעלים של מועדון הלילה "כלוב העליזים" בסן טרופז. המשפט הזה דייק לי את מה שהרגשתי עם סבא, המשפט הזה ריגש אותי. סבא היה איש שיחה, חכם מאין כמוהו, כל יודע, בעל ידי זהב, איש אשכולות, נעים, אוהב אדם ודעתן. איש מיוחד במינו שבאמת השאיר אחריו ואקום אינסופי שאיש לא יוכל למלא לעולם.

ולגבי ההצגה? אמיר קריאף שמגלם את מישל נתן פייט רציני לנתן ליין ששיחק את אלברט בסרט "כלוב הציפורים" משנת 1996. התפאורה והתלבושות היו נוצצות ומוגזמות כיאה לדראג קווינס. יצאנו מההצגה מחויכים.

יש לי הרגשה שסבא היה אוהב אותה.

לתקציר ההצגה "כלוב העליזים" באתר תיאטרון באר שבע

124 צפיות
הרשם והישאר מעודכן!
  • Facebook Social Icon
  • Instagram